Vanaf medio juni tot eind oktober elektrische deelscooters in Zaandam
Deelvervoeraanbieder Check zal vanaf medio juni tot eind oktober tussen de 30 en 50 elektrische deelscooters binnen Zaandam beschikbaar stellen voor inwoners die tussen Zaandam en Amsterdam reizen. Tot en met oktober 2025 zijn er veel werkzaamheden op de wegen in en rondom Amsterdam. Er wordt ernstige verkeershinder verwacht. Gemeente Amsterdam biedt samen met gemeente Zaanstad de kans om tijdelijk gebruik te maken van deelscooters, om zo reizigers tussen Zaandam en Amsterdam een alternatief voor de auto te bieden tijdens de werkzaamheden.
Gerard Slegers (wethouder Mobiliteit) van gemeente Zaanstad: "Voor inwoners die dagelijks reizen van en naar Amsterdam is dit een mooie kans om de komende maanden ervaring op te doen met E-deelscooters. Gezien de verkeershinder die wordt verwacht is het fijn voor inwoners om een alternatief te hebben voor de auto. Eén van de doelstellingen uit het Zaans Mobiliteitsplan (ZMP) is meer in te zetten op deelmobiliteit."
Vijf locaties in Zaandam
De elektrische deelscooters zijn met name bedoeld voor het woon-werkverkeer van en naar Amsterdam. Check werkt met een vast verzorgingsgebied. Gebruikers krijgen een melding wanneer ze buiten de grenzen van dat gebied komen. Er zijn nu vijf locaties op het oog waar Check de deelscooters zal plaatsen. Dit zijn locaties bij (ov)knooppunten, zoals bij het station Zaandam, de Hembrugpont en rondom het centrum van Zaandam. Er komen rond de 6-8 deelscooters per locatie. Check heeft in samenwerking met Amsterdam Bereikbaar een kortingsactie van 3 x 10 minuten gratis voor nieuwe gebruikers. Informatie hierover staat binnenkort op deze pagina. Zodra de deelscooters klaar zijn voor gebruik zal de communicatie richting inwoners starten. Na afloop van de proef zal Zaanstad een evaluatie uitvoeren.
